Sposoby na niższe OC

sdf

Prawo jest po to, by się do niego stosować. Może wydawać się nam niesprawiedliwe, jednak musimy wypełniać jego przepisy. Tak jest choćby z ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej właściciela pojazdu mechanicznego. Jeśli auto jest zarejestrowane, musi zostać objęte polisą.

Taki nakaz wynika z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych z 2003 r.

Choćby pojazd stał nieużywany czy nawet niesprawny w garażu, musimy zawrzeć umowę ubezpieczenia OC. W przeciwnym razie grozi nam kara. Nie musimy wcale zostać zatrzymani przez policję, bo BFG posiada program komputerowy wykrywający przerwy w ubezpieczeniu danego pojazdu.

W zależności od typu pojazdu i wielu innych czynników dotyczących również jego właściciela (wiek, liczba lat z ważnym prawem jazdy, dotychczasowa liczba wyrządzonych szkód na drogach) różnice w cenie OC sięgają kilku tysięcy złotych. Na szczęście istnieją sposoby, by obniżyć wysokość składki za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne.

Potrzebujesz OC do Twojego bmw? zobacz tutaj: https://mechanicy24.pl

Co można zrobić? Wbrew pozorom wachlarz możliwości jest dość szeroki. Właściciel auta może: płacić jednorazowo z góry; używać kalkulatora wyliczającego najtańsze ubezpieczenia OC; kupować polisy OC AC w pakiecie. Na jego korzyść zadziała również pozytywna historia jako kierowcy, czyli bezszkodowa jazda i długi staż.

Ważnym czynnikiem obniżający ceny OC są również zniżki. Wiele towarzystw nagradza kierowców za to, że przedłużają u nich umowę, wykonują określony zawód. Warto zorientować się, jakie zniżki na OC oferuje zakład ubezpieczeń w danym roku i kolejnych latach. Możemy zaoszczędzić kilkadziesiąt procent, co przekłada się na przynajmniej kilkaset złotych.