Oczyszczanie oraz detoksykacja skóry

Nasza skóra stale się  odbudowuje. Wszelkie procesy odnowy   przebiegające w jej obrębie  nasilają   się w czasie nocy. Z tego powodu to bardzo  ważne, aby przed spaniem w  stosowny sposób przygotować skórę – tak, aby wspomóc jej nocną  odbudowę.
Po całym dniu cera  powinna zostać dokładnie oczyszczona na noc. W tym celu można zastosować różnorodne   kosmetyki. Przykładowo   może to być płyn micelarny. Jeżeli dodatkowo skóra ma  tendencję do  zbytniego   wydzielania sebum warto zastosować płyn micelarny Bioderma Sebium H20. W jego składzie   znajdują się składniki , które nie tylko usuwają z powierzchni cery zanieczyszczenia takie jak makijaż, brud i kurz, ale jednocześnie normalizują  one wydzielanie  łoju skórnego.
Płyn micelarny  nalewamy na wacik kosmetyczny i  kolejno za jego pomocą usuwamy z powierzchni twarzy  zanieczyszczenia. Proces   ten trwa stosunkowo krótko i przygotowuje skórę  do  aplikacji na jej powierzchnię kosmetyku pielęgnacyjnego.
Bez wątpienia nie możemy również zapomnieć  o pielęgnacji skóry ciała. W obrębie całego naszego ciała każdego dnia   kumulują się toksyny. Co ważniejsze  w przypadku kobiet  rozmaite procesy zachodzące w obrębie skóry i tkanki podskórnej powodują powstawanie nieestetycznych zmian – nieregularnych zgrubień nazywanych  lipodystrofią tkanki podskórnej.
Cellulit   to  udręka wielu  pań, której  niestety nie możemy  w zupełności usunąć, ale za to możemy  zredukować  jego widoczność. W tym celu należy   dzień w dzień   cykliczniewykonywać czynności, które    uregulują    przemianę materii i usuwanie toksyn z organizmu. Do czynności tych zaliczamy   ciągłe wykonywanie masaży oraz nakładanie kosmetyków drenujących o właściwościach antycellulitowych np. Elancyl cellu slim. Istotne  jest również stosowanie  odpowiedniej diety i aktywność fizyczna.