foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

ZSTH 59

SZKOŁA KREATYWNEGO MYŚLENIA I DZIAŁANIALICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

3–LETNI OKRES KSZTAŁCENIA ZAKOŃCZONY EGZAMINEM MATURALNYM.

ZAPRASZAMY

TECHNIKUM

4–LETNI OKRES NAUKI ZAKOŃCZONY EGZAMINEM MATURALNYM I EGZAMINEM ZAWODOWYM.

ZAPRASZAMY

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

3–LETNI OKRES NAUKI W ZAWODZIE.

ZAPRASZAMY

KIERUNKI

WEJDŹ I ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ

ZAPRASZAMY

SZKOLNE KOMUNIKATY

 

 BRAK OGŁOSZEŃ

 

Dzwonki w szkole

dzwonki

Plan lekcji

plan

Szkolna strzelnica

strzelnica

Zapraszamy na szkolną strzelnicę pneumatyczną.

Zajęcia pod okiem instruktorów odbywają się w każdy

• poniedziałek (godz.14.30-15.15)

• wtorek (godz.14.30-15.15)

• środę (godz.15.00-16.00).

Serdecznie zapraszamy!

Login Form

15 czerwca Zespół Szkół Tekstylno-Handlowych odwiedzili ćwiczący w ramach Anakondy 2016 żołnierze amerykańscy, słoweńscy i polscy, którzy spotkali się z klasami mundurowymi. Była to wspaniała możliwość zaprezentowania szkoły, zapoznania się ze sprzętem i uzbrojeniem, jak również sprawdzenia w praktyce znajomości języka angielskiego. Wizyta się zakończyła, ale wspomnienia i zdjęcia zostały.

 

Czytaj więcej: Foto reminiscencje Anakondy 2016 w „59”

  Miło nam poinformować, że dzięki inicjatywie Pani Agnieszki Oparskiej, która wzięła udział  w konkursie „Projekt z klasą” - Nasza Szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”.
     Co prawda główna nagroda w postaci grantu pojechała do szkoły w Ustce , ale dzięki udziałowi w tym konkursie ZSTH stała się szkołą która:
>podchodzi do edukacji w sposób nowoczesny,
>jest otwarta na uczniowskie inicjatywy,
>tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów,
>poprzez wspieranie pracy metodą projektu kształtuje umiejętności i postawy niezbędne do funkcjonowania w życiu społecznym (m.in. współpraca, planowanie, odpowiedzialność),
>jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.
     Dodatkowo, dzięki aktywności również Naszej Szkoły można stworzyć jedyną w swoim rodzaju „Mapę Dobrze ZaPROJEKTowanej Edukacji”, która po każdej edycji konkursu pokazuje skalę zaangażowania w pracę metodą projektu w poszczególnych województwach. Również tutaj podnieśliśmy statystyki, ponieważ tylko 10 szkół z województwa lubuskiego wzięło udział w tym projekcie, a my jesteśmy właśnie jedną z tych szkół!

15 czerwca, w Zespole Szkół Tekstylno– Handlowych (ZSTH) w Żaganiu odbył się Wewnątrzszkolny Konkurs Musztry Klas Mundurowych, w którym jury stanowili polscy, amerykańscy i słoweńscy żołnierze biorący udział w ćwiczeniu Anakonda-16, międzynarodowy konkurs strzelecki oraz przygotowany przez gości pokaz sprzętu wojskowego.

Szkolny konkurs musztry klas wojskowych, zorganizowany na zakończenie roku szkolnego, w celu podsumowania rocznej pracy klas w ramach szkolenia wojskowego miało okazję ocenić Międzynarodowe Jury. Wszystkie klasy wypadły bardzo dobrze, co często podkreślali nasi goście.  Najlepiej w konkursie zaprezentowała się klasa druga LO woj, której poza dyplomem  uczestnictwa w zawodach jury wręczyło złotą, unikalną monetę. Jak wytłumaczył sierżant SeanWangler: - Wręczanie monet jest zwyczajem powstałym w Grafenwohr NCO Academy - szkole podoficerskiej, gdzie kadeci otrzymują to wyróżnienie za wybitne osiągnięcia. Uznaliśmy, że wręczenie tej monety będzie właściwym sposobem wynagrodzenia dowódcy zwycięskiej, drugiej klasy wojskowej.
 

Czytaj więcej: "ANAKONDA" i konkurs musztry w ZSTH.

Trwa ANAKONDA-16!

To największe ćwiczenia obronne o wymiarze międzynarodowym, prowadzone m.in. na poligonie w Żaganiu. Biorą w nich udział wojska z sojuszniczych państw NATO. I to właśnie amerykańscy żołnierze byli dziś gośćmi w naszej szkole. Spotkali się z Panią Dyrektor, nauczycielem szkolenia wojskowego, a także z uczniami Liceum Ogólnokształcącego o profilu wojskowym. Z zainteresowaniem obejrzeli naszą szkolną strzelnicę i zapoznali się z innowacją wojskową realizowaną w szkole.

Żołnierzom tak się u nas spodobało, że…15 czerwca 2016 przyjadą  znowu. Uczniowie klas mundurowych będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności. Będzie pokaz musztry i samoobrona. Rozegrany też zostanie konkurs strzelniczy. No i oczywiście nasi gości opowiedzą o ćwiczeniach oraz o trudach służby w wojsku.   

Czytaj więcej: Międzynarodowe siły w „ 59”.

2016 Copyright Zespół Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu Rights Reserved