foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

ZSP (59)

SZKOŁA KREATYWNEGO MYŚLENIA I DZIAŁANIALICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

3–LETNI OKRES KSZTAŁCENIA ZAKOŃCZONY EGZAMINEM MATURALNYM.

ZAPRASZAMY

TECHNIKUM

4–LETNI OKRES NAUKI ZAKOŃCZONY EGZAMINEM MATURALNYM I EGZAMINEM ZAWODOWYM.

ZAPRASZAMY

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

3–LETNI OKRES NAUKI W ZAWODZIE.

ZAPRASZAMY

KIERUNKI

WEJDŹ I ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ

ZAPRASZAMY

SZKOLNE KOMUNIKATY

Informujemy, że z dniem 1 września 2016r. szkoła zmieniła nazwę z Zespołu Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu na Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu.

Dzwonki w szkole

dzwonki

Plan lekcji

plan

E-dziennik

Ścianka wspinaczkowa

 

Zapraszamy do korzystania ze ścianki wspinaczkowej znajdującej się na auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu.

Ścianka czynna jest w każdą środę, w godzinach 17.00-19.00.

 

Szkolna strzelnica

strzelnica

Zapraszamy na szkolną strzelnicę pneumatyczną.

Terminy zajęć dla uczniów szkoły:

 • poniedziałek- godz. 15.00 - 15.50,
 • środa - godz. 15.00 - 16.00

 

Serdecznie zapraszamy!

Logowanie do serwisu

Regulamin Fotokonkursu „Moja szkoła w komórce”

 

 1. Konkurs adresowany jest do uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu.
 2. Konkurs polega na wykonaniu dowolnej ilości zdjęć związanych z funkcjonowaniem  szkoły i przesłaniu ich na adres wskazany przez organizatorów, wraz z tytułem zdjęcia, IMIENIEM i NAZWISKIEM autora, klasą oraz kategorią zdjęcia.
 1. Zdjęcia powinny przedstawiać szkołę w trzech kategoriach:
 1. budynek
 2. ludzie
 3. wydarzenia
 1. Autor zdjęć może przesłać tylko własne prace (zdjęcia) i wyraża zgodę na ich upublicznienie  na stronie szkoły oraz wykorzystanie do celów promocyjnych i reklamowych.
 2. Wszystkie nadesłane prace (zdjęcia) przechodzą na własność organizatorów konkursu.
 3. Dla autorów najlepszych prac przewidziano atrakcyjne nagrody.
 4. Termin nadsyłania prac - 15 STYCZEŃ 2017
 5. Prace  należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 6. Organizatorami konkursu są: Małgorzata Grześkowiak i Dariusz Downar.

 

22 listopada 2016 roku w Szprotawie rozegrany został finał powiatowy w szachach szybkich. Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu, w składzie Katarzyna Kowalewska (1 TLa), Jakub Sebastiańczyk (1 TLb), Dominik Katan oraz Łukasz Kozyra (3 TL), zajęła II miejsce i będzie reprezentowała powiat żagański w finale wojewódzkim.

Gratulacje!


 

W powiecie żagańskim rozpoczęto realizację projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Osi Priorytetowej 8. Nowoczesna Edukacja, Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Działanie 8.4 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego; Poddziałania 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego - projekty realizowane poza formułą ZIT.
 
"Projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego"

Projekt jest realizowany przez Powiat Żagański jako lidera w partnerstwie z firmami: Profi Biznes Group Sylwia Karina Majewska oraz Zachodnią Izbą Przemysłowo – Handlową w Gorzowie Wielkopolskim.
Celem głównym projektu jest poprawa jakości kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim poprzez podniesienie poziomu wiedzy i kompetencji uczniów i nauczycieli szkół zawodowych. Projektem zostaną objęte cztery szkoły na terenie powiatu tj.:
 

    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu
    Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu
    Zespół Szkół Zawodowych w Szprotawie
    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej

Projekt realizowany będzie do czerwca 2020r.
W ramach projektu uczniowie szkół zawodowych będą mogli skorzystać z bezpłatnych specjalistycznych kursów i szkoleń. Zaplanowano dla nich również obozy naukowe. Najważniejszym elementem działań skierowanych do uczniów są dodatkowe staże u przedsiębiorców. Dla nauczycieli przewidziane są studia podyplomowe, szkolenia oraz również praktyki u przedsiębiorców. Na terenie powiatu w ramach projektu zostanie zbudowana sieć profesjonalnego lokalnego doradztwa zawodowego, prowadzona przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Żaganiu.


Regulamin projektu oraz dokumentacja rekrutacyjna dostępna jest w sekretariatach szkół lub w Biurze projektu (Starostwo Powiatowe w Żaganiu, ul. Dworcowa 39, tel. 068 452 7236, 068 477 7905).
 


 

Od 17 do 19 listopada 2016 roku w sklepach Biedronka w całym kraju, wolontariusze PCK prowadzili zbiórkę żywności dla potrzebujących rodzin. W piątek 18 listopada, w kweście aktywnie uczestniczyli uczniowie klasy trzeciej liceum ogólnokształcącego „ratownictwo przedmedyczne” oraz pierwszej technikum. Zebrana żywność zostanie rozdzielona wśród potrzebujących rodzin przez Powiatowe Biuro PCK w Żaganiu.

Wszystkim wolontariuszom bardzo dziękuję za pomoc w zbiórce.

Opiekun Szkolnego Koła PCK-Roman Cechowski. 

W dniu 15 listopada 2016r. w Starostwie Powiatowym w Żaganiu dokonano uroczystego wręczenia stypendiów Zarządu Powiatu za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie. Stypendia wręczył: pan Henryk Janowicz - Starosta Żagański. Wszystkim stypendystom gratulujemy odniesionych sukcesów.


 

2016 Copyright Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu Rights Reserved