foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

ZSTH 59

SZKOŁA KREATYWNEGO MYŚLENIA I DZIAŁANIALICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

3–LETNI OKRES KSZTAŁCENIA ZAKOŃCZONY EGZAMINEM MATURALNYM.

ZAPRASZAMY

TECHNIKUM

4–LETNI OKRES NAUKI ZAKOŃCZONY EGZAMINEM MATURALNYM I EGZAMINEM ZAWODOWYM.

ZAPRASZAMY

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

3–LETNI OKRES NAUKI W ZAWODZIE.

ZAPRASZAMY

KIERUNKI

WEJDŹ I ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ

ZAPRASZAMY

SZKOLNE KOMUNIKATY

 

 BRAK OGŁOSZEŃ

 

Dzwonki w szkole

dzwonki

Plan lekcji

plan

Szkolna strzelnica

strzelnica

Zapraszamy na szkolną strzelnicę pneumatyczną.

Zajęcia pod okiem instruktorów odbywają się w każdy

• poniedziałek (godz.14.30-15.15)

• wtorek (godz.14.30-15.15)

• środę (godz.15.00-16.00).

Serdecznie zapraszamy!

Login Form

Magdalena Grzelak z Zespołu Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu, pod opieką Pani Agnieszki Oparskiej, uzyskała III miejsce w Powiatowym Konkursie Fotograficznym. Poniżej prezentujemy  zwycięską pracę noszącą tytuł  ”Bycza łąka".

Serdecznie gratulujemy autorce pracy i jej opiekunowi! Przypominamy jednocześnie, że rozdanie nagród i wyróżnień nastąpi podczas uroczystości Powiatowego Święta Plonów, które odbędzie się 27 sierpnia 2016r. (sobota) w Niegosławicach. Tam też zostaną zaprezentowane nagrodzone i wyróżnione prace konkursowe.

We wtorek środę, 21 czerwca odbyły się powiatowe ćwiczenia straży pożarnej i służb ratowniczych. W ćwiczeniach uczestniczyli strażacy, policjanci, żandarmi przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Rejon w Żarach, zespół zarządzania kryzysowego Iłowej oraz młodzież Zespołu Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu. Ćwiczenia zakładały wypadek drogowy z udziałem autobusu przewożącego grupę młodzieży szkolnej i samochodu osobowego, podczas którego było wielu poszkodowanych.

naszym zadaniem było upozorowanie różnego typu urazów charakterystycznych w przypadku wypadku komunikacyjnego. Były więc liczne otarcia, złamania, wytrzeźwienia, ciała obce, urazy kręgosłupa, rany głowy i klatki piersiowej. Jedną z poszkodowanych była również kobieta z upozorowana zaawansowaną ciążą. Pozoracja ran to nie wszystko. Nasi uczniowie dodatkowo musieli odgrywać zaplanowane scenki i zachowania – krzyk, ból, szok, strach, bezradność, zmiany swojego stanu w trakcie trwania akcji. Ponieważ nasi uczniowie często uczestniczą jako ratownicy w pozorowanych wypadkach oraz sami pozorują takie wypadki w celach szkoleniowych nie było mowy o fuszerce. Było idealnie, a nawet zbyt realnie…

Zdjęcia nie oddadzą całości przygotowań i samej akcji ratunkowej. Jednak mamy nadzieję, że choć trochę przybliżą naszą pracę.

 

ZOBACZ PEŁNĄ FOTORELACJĘ! - LINK

W sobotę 18 czerwca 2016r. po raz 12- ty, na żagańskim Rynku odbywał się Rodzinny Piknik Zdrowia. Główną ideą imprezy była promocja zdrowego stylu życia i profilaktyki prozdrowotnej. W trakcie pikniku mieszkańcy powiatu mieli możliwość zapoznania się z różnymi propozycjami zdrowego stylu życia, mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji u zaproszonych lekarzy różnych specjalności oraz z badań ciśnienia krwi, stężenia cukru we krwi oraz cholesterolu.

Nasza placówka, podobnie jak w latach poprzednich, uczyła jak udzielać poprawnie i skutecznie pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadziła pomiar indeksu BMI i promowała zdrowy styl życia. Każdy odwiedzający nasze stanowisko otrzymywał piękne i smaczne jabłko oraz kolorowy balonik. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom pomagającym w organizacji stoiska oraz opiekunom Małgorzacie Michalak, Agnieszce Oparskiej, Lucynie Kultys i Romanowi Cechowskiemu za poświęcony czas w wolne, sobotnie popołudnie na promocję zdrowego i bezpiecznego stylu życia.

 

Czytaj więcej: ZSTH na Powiatowym Rodzinnym Pikniku Zdrowia.

15 czerwca Zespół Szkół Tekstylno-Handlowych odwiedzili ćwiczący w ramach Anakondy 2016 żołnierze amerykańscy, słoweńscy i polscy, którzy spotkali się z klasami mundurowymi. Była to wspaniała możliwość zaprezentowania szkoły, zapoznania się ze sprzętem i uzbrojeniem, jak również sprawdzenia w praktyce znajomości języka angielskiego. Wizyta się zakończyła, ale wspomnienia i zdjęcia zostały.

 

Czytaj więcej: Foto reminiscencje Anakondy 2016 w „59”

2016 Copyright Zespół Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu Rights Reserved