foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

ZSTH 59

SZKOŁA KREATYWNEGO MYŚLENIA I DZIAŁANIALICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

3–LETNI OKRES KSZTAŁCENIA ZAKOŃCZONY EGZAMINEM MATURALNYM.

ZAPRASZAMY

TECHNIKUM

4–LETNI OKRES NAUKI ZAKOŃCZONY EGZAMINEM MATURALNYM I EGZAMINEM ZAWODOWYM.

ZAPRASZAMY

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

3–LETNI OKRES NAUKI W ZAWODZIE.

ZAPRASZAMY

KIERUNKI

WEJDŹ I ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ

ZAPRASZAMY

SZKOLNE KOMUNIKATY

graduate 148979 1280

 Uroczysztość pożegnaia uczniów klas maturalnych odbędzie się dnia 29 kwietnia 2016r. o godzinie 14.00 na auli szkolnej.

Na uroczystość serdecznie zapraszamy zarówno naszych absolwentów jak i ich rodziców!

Dzwonki w szkole

dzwonki

Plan lekcji

plan

Szkolna strzelnica

strzelnica

 Zapraszamy na szkolną strzelnicę pneumatyczną. Zajęcia pod okiem instruktorów odbywają się
w każdy poniedziałek
(w godzinach 14.30-16.00) oraz każdą środę
(w godzinach 15.00-16.00).

Serdecznie zapraszamy!

Login Form

szkocjaW dniach 22 - 25 kwietnia 2016r. delegacja z naszej szkoły uczestniczyła w uroczystości odsłonięcia pomnika niedźwiedzia Wojtka w partnerskim mieście Żagania - Duns , w Szkocji. Jest to bliźniaczy pomnik niedźwiedzia Wojtka w Żaganiu, został wykonany w Polsce i ofiarowany mieszkańcom Duns jako dar od mieszkańców naszego miasta. Inicjatorką przedsięwzięcia oraz zbiórki pieniędzy jest jego autorka Wioletta Sosnowska, nauczycielka z Zespołu Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu, a zrazem koordynatorka międzynarodowego projektu eTwinning „Ścieżki pokoju”.

 Żagańska delegacja z Urzędu Miasta oraz z Zespołu Szkół Tekstylno - Handlowych wzięła udział w uroczystościach odsłonięcia pomnika. Oprócz tego, gospodarze przygotowali wycieczkę śladami niedźwiedzia Wojtka i 2 korpusu Polskiego oraz zwiedzanie okolic, w tym słynnego domu Waltera Scotta. W poniedziałek żagańska delegacja została przyjęta przez Konsula RP w Edynburgu.

Pomysł na podarowanie mieszkańcom Duns pomnika, to kolejny etap realizacji projektu, który łączy ze sobą trzy kraje: Polskę (Żagań), Włochy (Imola) i Szkocję (Duns). Niedźwiedź Wojtek był polskim żołnierzem 2. Korpusu Polskiego gen. W. Andersa. Brał udział w wyzwoleniu Włoch, m.in. Imoli, gdzie znajduje się partnerska szkoła ZSTH, a po wojnie wraz z żołnierzami stacjonował w Winfield camp obok Duns w Szkocji, a jego mieszkańcom historia Wojtka jest doskonale znana. W Żaganiu pomnik niezwykłego niedźwiedzia został odsłonięty w czerwcu 2013 r., a kolejny w kwietniu 2015 r. we włoskiej Imoli. W tym układzie zabrakło jedynie pomnika w Duns. W związku z faktem, iż Duns od 1993 r. jest miastem partnerskim Żagania, na dodatek bardzo mocno związanym z historią niedźwiedzia Wojtka zrodził się pomysł, aby również w tym mieście stanął niedźwiedź WOJTEK łączący ze sobą historię, będąc jednocześnie dowodem wielkiej, międzynarodowej przyjaźni.

DSCN1860W piątek 22.04.2016 o godz. 19.00 rozpoczęliśmy drugą edycję "Nocy Dla Wytrwałych”. Do udziału w imprezie zgłosiło się 18 uczniów z całej szkoły.

 Zajęcia rozpoczęliśmy rozgrzewką i Tabatą, która miała za zadanie przygotować cały organizm do wielogodzinnego wysiłku. Ścianka wspinaczkowa dała początek zmaganiom. Były one później kolejno zapisywane w Karcie Aktywności, którą każdy uczestnik "Nocki" otrzymał na wstępie. 

Kolejną atrakcją i sprawnością do zdobycia było strzelanie z karabinku na naszej nowo otwartej strzelnicy szkolnej.

Czytaj więcej: Szkolna noc dla wytrwałych - edycja 2016

 

 

Konkurs na plakat dotyczący zdrowego żywienia został rozstrzygnięty. Sposród klas biorących udział wyłoniono zwycięzców - najbardziej spodobał się plakat klasy 1 TL. Drugie miejsce zajął projekt klasy 2 TL a trzecie - klasy 3 TIH. Klasy technikum w tym roku "rządzą"!

 

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy! Wasze prace można obejrzeć na mini-wystawie na pierwszym piętrze. Zapraszamy.

Czytaj więcej: KONKURS NA PLAKAT ROZSTRZYGNIĘTY!

DSCF1147Klasa 3 liceum ogólnokształcącego realizująca innowację pedagogiczną "Ratownictwo przedmedyczne" odwiedziła żagański Oddział Pomocy Doraźnej. Ratownicy medyczni pogotowia ratunkowego zapoznali uczniów ze strukturą służb ratowniczych w Polsce,  pracą oddziału oraz zakresem obowiązków ratownika. Uczniowie zapoznali się również ze sprzętem ratowniczym znajdującym się między innymi w karetce pogotowia.


Serdecznie dziękujemy Panu dr. Ryszardowi Smyk i pracownikom żagańskiego pogotowia ratunkowego za pomoc w realizacji tej szczególnej lekcji.

Czytaj więcej: Klasa "Ratownictwo przedmedyczne" z wizytą na oddziale żagańskiego pogotowia ratunkowego.

it zsthTuż tuż GRAFICZNY SUPER KONKURS Z NAGRODAMI PROJEKTU IT SZKOŁA

CZYM DLA MNIE JEST INTERNET?

 

Kategorie konkursowe

  1. Głosowanie Internautów
  2. Głosowanie Internautów zarejestrowanych w PROJEKCIE IT SZKOŁA
  3. Ocena Jury IT SZKOŁA

UWAGA 1

Na autorów oprócz satysfakcji i dodatkowych ocen przedmiotowych czeka WIELE ATRAKCYJNYCH NAGRÓD RZECZOWYCH!

Czytaj więcej: CZYM DLA MNIE JEST INTERNET?  GRAFICZNY SUPER KONKURS Z NAGRODAMI PROJEKTU IT SZKOŁA

2016 Copyright Zespół Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu Rights Reserved